Dom i ogród

Jakie fotele do komputera?

Fotele do komputera możemy podzielić na kilka kategorii. Zaczynając od tych najprostszych, zwykłych krzeseł obrotowych, przez fotele biurowe, gamingowe, aż do foteli ergonomicznych. Ostatnio niezwykle popularne stały się dwa ostatnie wymienione fotele. Pierwszy za sprawą rosnącej popularności gier komputerowych oraz postępu sprzętowego, a drugi przez wzrost zainteresowania i dbania o swoje zdrowie.

Fotele gamingowe

Fotele gamingowe to po prostu duże i masywne fotele kubełkowe. Wykonane są z różnych materiałów np. ze skóry, z weluru, materiału. Posiadają bardzo pomocną regulację, która oprócz podnoszenia i opuszczania wysokości pozwala nam na różne kąty nachylenia opieradła. Większość z nich posiada również funkcję bujania, którą łatwo można aktywować. Jest to doskonały gadżet w przypadku oglądania filmów na fotelu w pozycji leżącej. Duża część foteli posiada dodatki gamingowe oraz możliwość personalizacji. Nie dziwi obecnie, że chętnie są kupowane fotele do komputera droższe nawet o kilkanaście procent z powodu, że posiadają podświetlenie RGB oraz nadruki znanych i lubianych marek oraz postaci.

Fotele ergonomiczne

Fotele ergonomiczne szczególnie chętnie przyjęły się w biurach oraz u osób długo pracujących przed ekranami komputerów. W zależności od ceny oraz producenta posiadają możliwość modyfikowania i regulowania wielu elementów krzesła. Bazowe modele posiadają regulację zagłówka, wysokości, podłokietników. W droższych modelach często dochodzi do tego możliwość regulacji części lędźwiowej oraz zmianie dodatkowych kątów. W ten sposób można dopasować naszą pozycję podczas pracy niemal perfekcyjnie. Przy tak długim siedzeniu dobra pozycja jest niezmiernie ważna, ponieważ nasz kręgosłup oraz inne elementy ciała nie będą niepotrzebnie obciążone.

Decyzja które fotele komputerowe są dobre w naszym przypadku to składowa kilku elementów. Jeśli korzystamy sporadycznie z komputera to zakup drogiego krzesła ergonomicznego może być zbędny. Długa praca przed komputerem i zakup prostego krzesła bez regulacji może wiązać się z problemami zdrowotnymi. Co z kolei ciągnie za sobą długie i kosztowne wizyty u lekarzy specjalistów. Fotel gamingowy to dobra propozycja dla zapalonych graczy. Z pewnością taki fotel będzie wygodniejszy oraz bardziej sprzyjający poprawnej postawie niż zwykłe krzesła obrotowe. Wybierając niemarkowy model bez zbędnych dodatków i akcesoriów będzie on stosunkowo tani. Analizując te wszystkie czynniki oraz przeglądając fotele do komputera możemy łatwo zdecydować się na sprzęt najbardziej nam odpowiadający.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *