Dom i ogród

Fotel masujący z podnóżkiem – musisz go mieć!

Fotele do masażu niosą ze sobą wiele korzyści dla zdrowia i dobrego samopoczucia. Prawdopodobnie znasz już wiele z nich – między innymi zmniejszanie stresu, łagodzenie bólu głowy i rozluźnianie napięcia. Istnieją również mniejsze urządzenia do masażu, takie jak masażer do stóp i masażer do nóg, które rozwiązują bardziej specyficzne problemy. Jeśli nie jesteś jeszcze przekonany, w kolejnych akapitach omówimy także kilka mniej znanych korzyści płynących z masażu. Fotele do masażu niosą ze sobą wszystkie te korzyści, a nawet jeszcze więcej. Przejdźmy więc do poznania wszystkich korzyści, jakie można czerpać z fotela masującego.

Zdrowie jest najważniejsze

Napięte mięśnie i nieprawidłowa postawa utrudniają oddychanie. Pochylanie się do przodu, podobnie jak niewłaściwa postawa, powoduje skurcz klatki piersiowej i ogranicza przestrzeń, w której płuca mogą się rozszerzyć. Aby to zrekompensować, organizm w naturalny sposób bierze płytsze oddechy, co nie jest tak efektywne dla wchłaniania tlenu do organizmu. Fotel do masażu można zaprogramować tak, aby masował te grupy mięśni pleców, które sprawiają problemy. Regularne masaże z czasem w naturalny sposób poprawią również postawę, ponieważ mięśnie pleców są bardziej zdolne do utrzymywania prawidłowej pozycji, gdy nie są spięte w węzłach. Masaż stymuluje przepływ zarówno krwi, jak i limfy. Masaż poprawia funkcjonowanie naczyń krwionośnych niemal tak samo, jak ćwiczenia fizyczne. Ponieważ krew przenosi tlen i ważne składniki odżywcze, krążenie odżywia całe ciało, w tym mózg. Nauka wykazuje bezpośrednią korelację między krążeniem a zdolnościami poznawczymi. Pierwsze analizy sugerują, że masaż może pomóc w powstrzymaniu niektórych form zaburzeń poznawczych.

Fotel masujący z podnóżkiem – musisz go mieć!

Nawet bez dodatkowej terapii ciepłem masaż rozgrzewa ciało, co z kolei powoduje otwarcie porów i uwolnienie zanieczyszczeń ze skóry. Uwalnianie ciepła z ciała prowadzi również do zwiększonej regeneracji komórek, skracając czas gojenia się ran skórnych. Regularny masaż prowadzi do obniżenia ogólnego poziomu stresu, co może zmniejszyć psychiczne i fizyczne objawy lęku. Mniejszy poziom lęku może mieć wiele pozytywnych skutków: lepszy sen, trawienie, mniejsze wypadanie włosów, mniejszy ból głowy i wiele innych. Posiadanie fotela do masażu pozwala zaoszczędzić czas, który w dzisiejszych czasach jest prawie tak samo cenny jak pieniądze. Koszt samego spotkania z masażystą może być zaporowy, a dodatkowo trzeba poświęcić czas, aby się tam dostać.

Zobacz: fotel masujący z podnóżkiem.

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *