Dom i ogród

Jak zamontować siatkę na balkonie?

Siatki balkonowe stanowią system zabezpieczający przed upadkiem z wysokości. System składa się z bardzo wytrzymałej siatki nylonowej i połączonych śrubami profili aluminiowych, w których znajdują się poliamidowe harpuny zaczepione o siatkę.  Zaletą siatek balkonowych jest to, że są niedrogie i łatwe do zamontowania w domu. Ponadto zapewniają one ochronę przed upadkiem, wpuszczają światło i powietrze, nie zmieniając przy tym estetyki budynku.

Montaż siatki na balkonie – wytyczne

Chcąc umieścić siatkę na tarasie lub w dowolnym miejscu bez dachu, które posiada balustradę, należy zbudować konstrukcję z aluminium, drewna lub żelaza. Konstrukcja ta powinna mieć pionowe podpory – słupy przymocowane do podłogi i poręczy balustrady – oraz górne stężenie – poprzeczkę – przymocowane do górnej części słupów. Siatka ogrodzeniowa powinna być przymocowana do szyny, podłogi lub poręczy oraz boków. W przypadku braku poręczy należy wykonać mocniejszą – samonośną – konstrukcję, która powinna być zakotwiczona lub mocno przykręcona do podłogi, tak aby się nie przemieszczała. Aby zamontować obudowę zabezpieczającą na balkonie bez dachu lub na tarasie, należy zbudować konstrukcję składającą się z kolumn i poprzeczki, a siatkę przymocować do poprzeczki. W zależności od wymaganego poziomu bezpieczeństwa można wybrać wysokość obudowy. Najczęściej spotykane wysokości to 1,5, 2 i 2,5 m. Jeśli zależy Ci na bezpieczeństwie kota, zalecam wysokość 2,5 m i umieszczenie poziomej siatki jako dachu, aby uniemożliwić kotu ucieczkę. Siatka tytanowa jest mniej widoczna. Półprzezroczysta siatka polietylenowa jest nieco mocniejsza i tańsza. Prace wysokościowe Warszawa powinny być wykonane przez profesjonalną firmę.

Siatki balkonowe – charakterystyka

Nie wszystkie siatki są odpowiednie dla wszystkich przedmiotów i zwierząt. Istnieją siatki dla dzieci i siatki dla kotów, które zabezpieczają przed upadkiem dzieci lub dorosłych, zwierząt domowych lub przedmiotów. Istnieją również siatki przeciw ptakom, których nie umieszcza się na balkonach, a ich zadaniem jest uniemożliwienie ptakom, takim jak gołębie, zakładania grzęd lub gniazd, a tym samym zmuszanie ich do migracji. Zazwyczaj dom nie jest dostosowany do naszych potrzeb, dlatego ważne jest, aby priorytetowo traktować środki ostrożności, aby czuć się bezpiecznie we własnym domu. Z tego powodu wiele rodzin zainstalowało już takie siatki na balkonach, aby chronić najmłodszych domowników. Chroni również bezpieczeństwo naszych zwierząt domowych, takich jak koty i psy. Jak mówi przysłowie, ciekawość zabiła kota, ponieważ koty są bardzo ciekawskimi zwierzętami, a ta osobliwość może czasami prowadzić je do zbliżania się do balkonów i wpadania w pustkę, dlatego są one idealne dla kotów. Siatki dla kotów mogą również uratować koty cierpiące na syndrom kota spadochronowego.

Źródło: prace wysokościowe Warszawa.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *