Biznes i finanse

Jakie konto bankowe w Polsce jest najlepsze dla studenta?

Będąc osobą, która studiuje chcemy mieć korzystniejsze konto dla ludzi, którzy nadal się uczą lub nie skończyli 26 roku życia. W tej chwili jest mnóstwo banków, które oferują tego typu konta bankowe określonej grupie osób. Bardzo ciekawą ofertę dla studentów ma bank  BGŻ BNP Paribas i Santander. Warto też spojrzeć na ofertę banku PKO BP i Millenium, którzy również mają konta dedykowane tej grupie ludzi. Wiadomo, że każdy powinien indywidualnie podjąć decyzję, w którym banku chce posiadać konto.

Na jakie parametry powinni patrzeć młodzi ludzie, którzy chcą założyć konto w banku?

Każdemu człowiekowi zależy na tym, aby jak najmniej pieniędzy płacić za prowadzenia konta. Kilka banków nie wymaga żadnej opłaty za korzystanie z konta u nich, ale w niektórych przypadkach trzeba zrobić kilka transakcji, aby nie płacić dodatkowych pieniędzy. Praktycznie wszystkie banki nie wymagają dodatkowych opłat za przelewy wykonywane przez internet, ale nieraz zostaną nam pobrane środki, jeżeli nie zrealizujemy w ciągu miesiąca kilku transakcji przy pomocy karty. Warto zastanowić się nad wyborem banku, który nie pobiera dodatkowych środków pieniężnych za wypłatę pieniędzy przy pomocy bankomatów. Niektórzy w tym wieku chcą zacząć oszczędzać i większość takich instytucji finansowych daje możliwość otworzenia rachunku oszczędnościowego. Należy dokładnie sprawdzić jakie będzie oprocentowanie tego konta. Tak naprawdę do 26 roku życia wiele banków ma dobre propozycje dla takich ludzi i należy wybrać go patrząc na to na czym nam przede wszystkim zależy. Nikt nie chce przecież płacić dodatkowych pieniędzy za prowadzenie konta.

Czy warto spojrzeć w rankingi banków, kiedy chcemy założyć sobie konto bankowe?

Wiadomo, że najlepiej przemyśleć dokładnie swój wybór. Dobrym pomysłem, aby ułatwić sobie podjęcie decyzji jest porównanie poszczególnych rankingów. Będąc studentem można zobaczyć porównanie kont dla tej grupy wiekowej. Kiedy jednak będziemy już kończyć okres nauki to należy sprawdzić jakie banki mają najkorzystniejsze oferty dla osób po 26 roku życia. Wybierając najlepsze konto osobiste –  najlepsze konto osobiste należy spojrzeć na czym nam dokładnie zależy przy współpracy z bankiem. Bardzo często przychodzi taki moment w życiu, że chcemy założyć swoją firmę i potrzebujemy otworzyć konto specjalnie dedykowane tej działalności. W takiej chwili należy dokładnie przejrzeć  ranking kont firmowych – ranking kont firmowych i porównać oferty banków.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *