Biznes i finanse

Kasa fiskalna z terminalem – jak wygląda jej działanie?

Kasa fiskalna jest obowiązkowym elementem, niemal w każdym przedsiębiorstwie. W ten sposób kontrolowana jest sprzedaż usług oraz produktów. Od 1 stycznia 2022 roku wszystkie osoby posiadające kasę fiskalną mają obowiązek zapewnić kupującemu możliwość płatności bezgotówkowej, a od 1 stycznia 2025 roku, ma zacząć obowiązywać przepis dotyczący integracji kasy i terminala, tak by kwota z kasy fiskalnej automatycznie ukazywała się na terminalu płatniczym. Istnieje kilka możliwości połączenia kasy i terminala, jednak z pewnością najwygodniejszym wyborem będzie kasoterminal.

Czym jest i w jaki sposób działa kasoterminal?

Współczesna firma niezależnie od jej wielkości staje przed wieloma wyzwaniami — duża konkurencyjność, rozwój nowych technologii, wzrost oczekiwań klientów oraz zmiany w przepisach wywierają konieczność wprowadzania usprawnień. Obecnie niemal dla wszystkich liczy się mobilność, oszczędność czasu oraz redukcja papieru wszystko to pozwala osiągnąć kasotermnal. Jest to, najprościej ujmując, urządzenie łączące w sobie kasę fiskalną i terminal płatniczy. Mimo tego, że może brzmi to odrobinę skomplikowanie, to jest ono proste w obsłudze i znacznie ułatwia codzienną pracę. Najczęściej ma wymiary niewiele większe od klasycznego terminala oraz na swoim wyposażeniu posiada baterię, która umożliwia prace nawet w przypadku braku zasilania.

Działanie kasoterminali najczęściej opiera się na automatycznym przesłaniu informacji dotyczącej tego, ile kupujący musi zapłacić. Na takim kasoterminalu możliwe są płatności klasyczną kartą kredytową lub debetową, a także BLIKIEM lub urządzeniem z NFC. Fani gotówki również nie muszą się obawiać, w tego typu urządzeniach nadal pozostaje możliwość płatności tradycyjnie.

Jakie zalety ma kasa z terminalem?

Kasa fiskalna z terminalem  oprócz tego, że zajmuje mało miejsca, to dodatkowo jest urządzeniem mobilnym, można ją zabrać ze sobą w dowolne miejsce, a dodatkowo formalności są ograniczone do minimum. Jeśli dotychczas oddzielnie kupowałeś kasę fiskalną, oddzielnie podpisywałeś umowę z operatorem terminala, teraz wszystko masz w jednym miejscu. Kasa fiskalna z terminalem ma możliwość komunikacji przez bluetooth oraz kilkuletnią gwarancję. Tego typu urządzenie to również szybsza obsługa kupujących oraz mniejsza możliwość popełnienia błędów. Kasjer dzięki automatycznemu przesyłowi danych nie musi ręcznie wpisywać kwot na terminalu, co zaowocuje obsłużeniem większej liczby klientów w tym samym czasie.

Kasoterminal to z pewnością dobra inwestycja, która pozytywnie wpłynie na wizerunek Twojej firmy. W oczach klientów i przedsiębiorców staniesz się przedsiębiorstwem innowacyjnym oraz podążającym za trendami obecnego rynku.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *