Elektronika i Internet

VPN do Netflixa

VPN, czyli wirtualna sieć prywatna, to usługa internetowa oferowana przez niektóre marki, która umożliwia prywatne, chronione i nieco spersonalizowane połączenie. Dzięki tej usłudze użytkownik może połączyć się z Internetem, ukrywając swój adres IP i inne poufne dane. Wszystkie informacje są szyfrowane, aby nikt nie mógł ich wykraść z zewnątrz, co chroni użytkowników przed atakami hakerów. Jednak najbardziej interesuje nas funkcja, która pozwala użytkownikowi udawać, że jest gdzieś indziej. Za pośrednictwem VPN można zdecydować się na połączenie z siecią francuską, angielską, amerykańską itd. Wystarczy dowiedzieć się, w którym kraju w katalogu Netflix oferowany jest poszukiwany przez Ciebie serial, połączyć się z tym serwerem i znaleźć interesujący Cię tytuł w harmonogramie.

Dlaczego nie używać darmowego VPN do oglądania Netflixa?

Istnieją pewne bezpłatne usługi VPN, takie jak ProtonVPN. Choć z jednej strony usługa jest bezpłatna, z drugiej strony z różnych powodów jej wydajność jest średnio znacznie niższa. Po pierwsze, nie wszystkie darmowe sieci VPN mają nieograniczoną przepustowość. Bardzo często użytkownik ma limit GB do obejrzenia przed wyczerpaniem. Innym bardzo powracającym problemem jest bycie zauważonym przez Netflix. Nie będąc dobrze zabezpieczonymi, darmowe VPN-y narażają się na ataki, a sam Netflix blokuje dostęp do serwisu, dopóki użytkownik jest podłączony. Ale to jeszcze nie koniec historii. W przeszłości wiele mówiło się o tym, że niektóre usługi VPN sprzedają poufne dane użytkowników podmiotom zewnętrznym. Jakby tego było mało, za pośrednictwem tych kiepskich serwisów wyciekły takie informacje, jak adres IP, a także imię, nazwisko, adres e-mail i hasło użytkownika. Zawsze lepiej zwrócić się do płatnych, znanych i sprawdzonych serwisów. Darmowe sieci VPN, oprócz wszystkich problemów z ochroną, często nie są w stanie odblokować treści Netflixa, nawet jeśli reszta działa prawidłowo. Poniżej przedstawiono błąd, który zdarza się bardzo często, oraz sposób jego rozwiązania.

Najlepsze VPN do Netflixa

ExpressVPN jest ogólnie najlepszą siecią VPN i nie ustępuje jej pod względem skuteczności w walce z Netflixem. Jest to bardzo niezawodna sieć VPN do oglądania Netfliksa z USA lub innych krajów i nie trzeba nawet cały czas czyścić pamięci podręcznej, aby działała (czasami trzeba to zrobić w przypadku większości sieci VPN). NordVPN jest naszym drugim najlepszym wyborem, głównie dlatego, że posiada funkcję o nazwie SmartPlay, która poprawia jakość strumieniowania, gdy VPN jest połączony. Surfshark to jeden z naszych ulubionych produktów, nawet jeśli nie znalazł się w pierwszej trójce. Dlaczego? Ze względu na cenę. Możliwość przedostania się przez zapory sieciowe Netflix jest dobra, skuteczna i naszym zdaniem może się poprawić w przyszłości, ponieważ jest to nowa sieć VPN, która wciąż dodaje kolejne serwery.

Źródło: VPN do Netflixa.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *