Film i fotografia

Jak wybrać dobrego kamerzystę na wesele? – praktyczne porady!

Kilkadziesiąt lat temu filmy ślubne były najważniejszą pamiątką, zazwyczaj odtwarzane z kaset VHS, jednak nowoczesne filmy ślubne sprawiają, że dynamiczne i energiczne przejścia pokazujące wszystko, co najlepsze, ogląda się je z zapartym tchem i uśmiechem na twarzy. Wiele osób ma dylemat, czy może lepsze są fotografie ślubne, czy jednak filmy. Na co zwrócić uwagę, wybierając metodę uwiecznienia jednej z najważniejszych imprez w naszym życiu? Chcesz dowiedzieć się więcej? Czytaj dalej!

ZDJĘCIA CZY MOŻE FILM?

Fotografie tak naprawdę nie oddają ruchu, muzyki, dynamiki. Film ślubny dużo lepiej będzie przekazywał emocje, które towarzyszą na weselu. W większości za wszystkim przemawia wybranie kamerzysty, który nagra oraz zmontuje w jedną dynamiczną i interesującą całość. Pokazanie właśnie takiego materiału innym osobom sprawi, że każdy będzie oglądał z zapartym tchem i ze wzruszeniem. W dzisiejszych czasach odchodzi się od 3-godzinnych filmów, stawia się na dużo krótszą i bardziej interesująca formę.

JAK WYBRAĆ DOBREGO KAMERZYSTĘ?

Podstawą oczywiście jest portfolio jakie ma kamerzysta na wesele, z którym należy się zapoznać przed wpłaceniem jakiejkolwiek zaliczki. Spotkanie z operatorem osobiście i ustalenie całej „wizji” filmu oraz ujęć, które akurat będą pasowały jest bardzo ważne, ponieważ taka pamiątka jest na całe życie i powinna być dopracowana.

Jednak nie należy ograniczać się do jednego kamerzysty, „rozglądnięcie” się po całym rynku, zobaczenie kilku różnych prac, sposobu montaż, kolorystyki całości nagranego filmu pozwoli spojrzeć trochę szerzej i odpowiednio dobrać nam pasujący styl.

PRAKTYCZNE WSKAZÓWKI – CO MUSISZ WIEDZIEĆ!

Rezerwacje u cieszących się dobrymi opiniami kamerzystów należy uzgodnić nawet dwa lata przed planowanym weselem. Wcześniejsze ustalenie budżetu, zakres usług, godziny pracy czy chociażby długości filmu i spisanie tego na umowę pozwoli unikać niepotrzebnych problemów w przyszłości. Umiejętny filmowiec z pewnością zrozumie co tak naprawdę chcecie przekazać, czasem też warto podczas „nagrywek” pomóc mu w niektórych czynnościach np. nie uciekając przed obiektywem.

Pojawia się wiele pytań „czy warto pytać o sprzęt?”, większości ludzi nazwy oraz parametry kamer nie mówią nic, a cena sprzętu nie jest żadną gwarancją dobrego ujęcia. W tym przypadku warto dopytać o zapasowe obiektywy lub w razie nieprzewidzianej sytuacji, operatora na zastępstwo. Kierowanie się tylko portfolio zaoszczędzi czas na inne rzeczy związane z najważniejszym dniem w życiu.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *