Inne

Czym należy się sugerować przy wyborze owijarki do palet?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie wybór owijarki do palet nie jest tak łatwym zadaniem, jak mogłoby się wydawać. Na rynku dostępnych jest mnóstwo wysokiej jakości produktów renomowanych producentów. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się owijarki do palet – Tezaurus.

Zweryfikowanie potrzeb firmy

Rekomendowane jest w pierwszej kolejności dokładne określenie potrzeb przedsiębiorstwa. Dzięki temu firma będzie będzie lepiej wiedziała, jaka owijarka będzie najbardziej przydatna. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że renomowani producenci mają w swoich szerokich ofertach produkty różnych rodzajów. Można zaobserwować, że z roku na rok coraz większym zainteresowaniem cieszą się owijarki odpowiednio dostosowane do linii produkcyjnych, samojezdne, a także wolnostojące. Świetnym rozwiązaniem będzie także postawienie na modele stołowe czy ramieniowe.

Dlaczego warto zdecydować się na owijarki ramieniowe?

Należy mieć świadomość, że wspomniane owijarki ramieniowe doskonale zdadzą egzamin praktycznie wszędzie, gdzie waga palety będzie przekraczała możliwości owijarek stołowych. Jak wiadomo, mają one określony udźwig. Owijarki ramieniowe są przymocowane do podłoża. ponadto do funkcjonowania będą potrzebowały stosunkowo mało miejsca. Wystarczy w pierwszej kolejności postawić paletę w wybranej lokalizacji, a następnie uruchomić urządzenie.

Jakie atuty mają owijarki samojezdne?

Z kolei owijarki samojezdne znajdują zastosowanie w firmach, w których potrzebna będzie maszyna mobilna. W ten sposób można mieć całkowitą pewność, że urządzenie podjedzie w odpowiednie miejsce magazynu. Omawiany rodzaj owijarki jest bardzo dobrym rozwiązaniem w sytuacji, gdy towar na palecie będzie niestabilny. Wtedy praktycznie niemożliwe jest przewiezienie palety bez właściwego ustabilizowania towaru.

Czy dobrym rozwiązaniem będą owijarki stołowe?

Urządzenie wyposażone jest przez producenta w obrotowy talerz, na którym zostaje ustawiona paleta. W najprostszym możliwym ujęciu urządzenie obraca paletę na talerzu, dzięki temu zostaje ona prawidłowo zafoliowana. Jedyną wadą owijarek stołowych jest ograniczony udźwig.

Jakość i parametry techniczne

Zalecane jest przed podjęciem decyzji o zakupie omawianej maszyny skoncentrowanie się na parametrach technicznych i jakości. Urządzenie musi być nie tylko szybkie i dokładne, ale również oszczędne pod względem użytkowania. Warto wiedzieć, że dzięki szybkiej owijarce przedsiębiorstwo będzie w stanie w bardzo krótkim czasie przygotować znacznie więcej towaru do wysyłki. Z kolei dzięki dokładności, właściciel firmy będzie miał całkowitą pewność, że owinięta paleta nie rozsypie się w trakcie transportu. Należy zaznaczyć, że oszczędna owijarka wiąże się z niskimi kosztami eksploatacyjnymi.

Cena

Jest to kolejny aspekt, który powinno się wziąć pod uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o zakupie. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że rozpiętość cenowa w przypadku tych urządzeń jest bardzo duża. Godny uwagi jest fakt, że różnica pomiędzy poszczególnymi modelami może wynosić nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nie jest rekomendowane pod żadnym pozorem szukanie oszczędności. Nikogo nie powinien dziwić wspomniany fakt. Urządzenia znajdujące się w asortymencie mniej znanych producentów przeważnie są mało wydajne, a także awaryjne. W rezultacie zaopatrzenie się w urządzenie może przynieść firmie znacznie więcej strat, niż zysków. Zdecydowanie najlepszym możliwym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w sprawdzone owijarki cieszące się zaufaniem przedsiębiorców.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *