Marketing i reklama

Jak skutecznie promować bloga?

Własny blog to marzenie wielu osób. I od razu trzeba przyznać, że jest to marzenie bardzo łatwe do spełnienia. Założenie własnego bloga zajmuje zaledwie kilka minut. Co za tym idzie blogerem może zostać każdy z nas.

Jednak trzeba też podkreślić, że założenie bloga to jedno, skuteczna reklama bloga, to zupełnie co innego…

Promocja bloga krok po kroku!

Przed napisaniem artykułu na dowolny temat warto sprawdzić, jakie frazy kluczowe będą warto zastosować. Odpowiednio dobrane słowa kluczowe sprawią, że nasz blog będzie promowany w wyszukiwarce. Na jakie frazy kluczowe najlepiej postawić? Dobrze „klikają się” frazy kluczowe które odnoszą się do treści poradnikowych czy pytania które sugerują robotom, że  użytkownicy w treści artykułu znajdą odpowiedzi na zadane pytania.

Jak rozwija bloga stosując linkowanie wewnętrzne? Po stworzeniu nowego wpisu musimy go uzupełnić o linki wewnętrzne do powiązanych treści, które wcześniej zostały opracowane na naszym blogu. Takie działania pomagają nam wypromować wpisy na których najbardziej nam zależy. Dzięki temu nasi czytelnicy prawdopodobnie dłużej zostaną na naszym blogu. Dodatkowo znacznie usprawniany nawigację na blogu.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że jak promować bloga dzięki swoim czytelnikom? Możemy próbować zaangażować swoich odbiorców. Najłatwiej zachęcić ich do aktywności zadając na końcu wpisu jakieś pytanie. Ważne żeby sam autor również aktywnie uczestniczył w dyskusji. Pod żadnym pozorem nie możemy dopuścić żeby nasi czytelnicy obrzucali się błotem. Takie dyskusje najlepiej zdusić w zarodku…

Nie lekceważ siły mediów społecznościowych!

Nie od dzisiaj wiadomo, że Facebook czy Instagram mają wielką siłę przebicia. Dodatkowo możemy promować się za ich pomocą praktycznie za darmo. Warto mieć konto na kilku różnych portalach społecznościowych. Dzięki temu dotrzemy  do szerszego grona potencjalnych czytelników.

Warto być aktywnym na blogach i profilach innych twórców. Warto publikować komentarze, pamiętajmy jednak żeby były w miarę merytoryczne. Możemy też umieszczać linki do naszych wpisów.

Pamiętajmy, że możemy ponownie udostępniać archiwalne treści w mediach społecznościowych. Dzięki temu możemy pokazać swoje najciekawsze wpisy osobom, które czytają naszego bloga od stosunkowo niedawna.

Pamiętajmy, że skuteczna promocja bloga wymaga czasu i naszego zaangażowania. Warto promować naszego bloga kilkoma różnymi metodami.  Dzięki temu istnieje szansa, że dotrzemy do większej grupy czytelników. W razie wątpliwości warto skonsultować się ze specjalistą, które pomoże nam wybrać odpowiednią drogę..

Sprawdź: https://skarbnica-wiedzy.pl
Oraz: https://nasz-styl.pl

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *