Medycyna i zdrowie

Jaki sprzęt medyczny ułatwi przenoszenie chorego?

Zdarzają się niestety sytuacje, że osoba chora samemu się nie może przemieszczać. W takim przypadku są potrzebne sprzęty, dzięki którym przewieziemy pacjenta w jakieś dowolne miejsce i nie trzeba będzie go wtedy dźwigać. Transport takimi rzeczami będzie bardziej bezpieczny, ponieważ są one przystosowane do transportu ludzi, którzy są w słabym stanie. W niektórych przypadkach można zastanowić się nad wypożyczeniem takiego sprzętu, ponieważ ich kupno może być po prostu nieopłacalne.

Jakie urządzenia mogą pomóc w przetransportowaniu chorego?

Bardzo popularnym rozwiązaniem, aby osoba, która nie mogła się przemieszczać na nogach mogła się dość swobodnie poruszać jest kupno wózka inwalidzkiego. Znajdują się jednak ludzie, którzy nie mogą nawet się na nim poruszać samodzielnie. Niestety, ale trudno jest wózkiem inwalidzkim wjechać gdzieś do miejsca, do którego prowadzą jakieś chody. Nieraz też osoby niepełnosprawne mają mieszkania, w których znajdują się pokoje trochę na wyższej wysokości.

W niektórych przypadkach jest też problem z przeniesieniem osoby chorej do wanny, aby ją umyć. Wtedy można zdecydować się na zakup podnośnika, który udźwignie nawet ludzi, którzy ważą trochę więcej kilogramów. Takim dobrym modelem jest podnośnik pacjenta eagle 620, który na pewno spełni swoją rolę i będziemy mogli go użytkować z powodzeniem przez kilka lat. Można również sprawdzić podnośnik do wanny dla chorego , który ułatwia podnoszenie osoby niepełnosprawnej, która odbyła właśnie kąpiel.  Ma on antypoślizgową powłokę, dzięki czemu jest przyjemny dla skóry, ale też jest to bardzo stabilny sprzęt, dlatego nie trzeba się bać, że dojdzie do upadku osoby chorej.  Dość łatwo się go składa, dzięki temu nie potrzeba zbyt dużo miejsca, aby go przechowywać. Działa on na baterię, którą trzeba ładować około trzy godziny, aby była w pełni naładowana.  Można wykonać około czterdziestu podniesień przy w pełni naładowanej baterii w tym sprzęcie. W tego typu urządzeniach można odsunąć plecy, co powoduje, że łatwiej jest ułożyć osobę niepełnosprawną w odpowiednią pozycję. Na takie podnośniki nieraz można dostać dofinansowanie lub zwrot części kosztów zakupu. Pozwolą one na pewno ułatwić kąpiele i sprawią, że ten cały proces będzie przebiegał o wiele szybciej. Warto sobie ułatwiać życie i szukać rozwiązań, które ułatwią nam opiekę nad osobą chorą.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *