Medycyna i zdrowie

Masaż Łódź – dlaczego warto

Masaż jest często znany ze swoich relaksujących właściwości. Większość wie, że masaż ma moc uspokajania nas, wprawiania w dobry nastrój i zmniejszania napięcia w mięśniach – ale dlaczego dokładnie tak jest?

Co dzieje się w naszym ciele? I dlaczego sprawia, że czujemy się tak, jak się czuje? Dziś nasi eksperci od masażu odpowiedzą na te pytania i nie tylko, ponieważ przyjrzymy się fizjologicznym efektom masażu na ciało, a także temu, dlaczego i jak te efekty występują.

Czy wiesz, że kiedy masaż jest stosowany, wpływa na każdy system w ciele? Niewiarygodne, prawda?

Może to zaskakujące, ale efekty masażu są bardzo szerokie, od bicia serca i opuszków palców, po funkcjonowanie mózgu i oddychanie. Przy tak wielu niesamowitych efektach do ogarnięcia, najpierw zrozummy trochę o ciele – kiedy terapeuci uczą się o tym, studiują Anatomię i Fizjologię. Jeśli jesteś zainteresowany, aby dowiedzieć się więcej o A&P tutaj są niektóre dobre kursy można podjąć.

Zrozumienie anatomii i fizjologii
Anatomia i fizjologia patrzy na układ narządów, a także jak funkcjonuje ludzkie ciało. W tym artykule przyjrzymy się każdemu systemowi i podkreślimy niektóre z niesamowitych efektów, jakie masaż ma na każdy z tych organów i systemów – mamy nadzieję, że biologia masażu jest dla Ciebie równie fascynująca jak dla nas!

Masaż a skóra (układ zewnętrzny)

Skóra to niesamowity organ (w rzeczywistości największy w twoim ciele), który pokrywa całą zewnętrzną powierzchnię ciała i jest wypełniony zakończeniami nerwowymi, czujnikami, naczyniami włosowatymi, gruczołami, tkanką tłuszczową i łączną. Czujniki w skórze rejestrują dotyk i wysyłają sygnały do mózgu, aby pomóc w relaksacji; jednym z przykładów mogą być komórki nerwowe zwane ciałkami Meissnera, które są rodzajem komórek nerwowych wrażliwych na lekki dotyk. Oznacza to, że w naszej skórze znajduje się wiele różnych typów komórek nerwowych, z których każda jest wrażliwa na inny poziom dotyku. Doskonale zdajemy sobie z tego sprawę na www.masazlodz.pl.

Oprócz hormonów, gdy nasze zakończenia nerwowe są symulowane, naczynia włosowate rozszerzają się, umożliwiając przepływ większej ilości krwi. To powoduje kilka rzeczy. Po pierwsze, przyspiesza wymianę na poziomie komórkowym w obrębie skóry, co jest pomocne dla elastyczności i odżywienia skóry. Jeśli uczestniczysz w masażu, w którym używane są olejki, złuszczanie i usuwanie martwego naskórka również będzie miało miejsce, co również jest korzystne dla skóry. Wreszcie, manipulacja poprzez ściskanie, uciskanie i ruchy masujące powoduje również pobudzenie głębiej położonych gruczołów zwanych gruczołami łojowymi (których efekty są powszechnie doceniane po masażu skóry głowy). Stymulacja tych gruczołów jest korzystna dla mieszków włosowych, suchej skóry głowy i może prowadzić do zdrowszej skóry głowy i włosów.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *