Medycyna i zdrowie

Skuteczna rehabilitacja kręgosłupa lędźwiowego

Z biegiem lat coraz częściej możesz odczuwać bóle kręgosłupa. Szczególnie nieprzyjemne są te w okolicy odcinka lędźwiowego, które mogą utrudniać Ci codzienne funkcjonowanie. W takim wypadku warto skorzystać z odpowiednio dobranej rehabilitacji odcinka lędźwiowego, co poprawi komfort i przyniesie ulgę w poruszaniu się.

Skąd bóle w odcinku lędźwiowym?

Bóle odcinka lędźwiowego są nie tylko wynikiem upływającego czasu. Mogą pojawiać się również w skutek przeciążenia, ponieważ cały ciężar ciała opiera się właśnie na tym odcinku. Jest to również obszar najbardziej narażony na urazy i wszelkiego rodzaju zwyrodnienia, np. dyskopatię. Wszelkie bóle zlokalizowane w odcinku lędźwiowym uznaje się obecnie za chorobę cywilizacyjną i wiek nie ma już zbyt wielkiego znaczenia przy ich wystąpieniu. Ze względu na powszechny siedzący tryb życia, wielogodzinne przyjmowanie niewłaściwej postawy ciała, czy wady wrodzone nabyte w okresie młodzieńczym wiele osób odczuwa przykre konsekwencje w postaci uciążliwego bólu pleców. W większości wymienionych stanów leczenie bólów kręgosłupa lędźwiowego polega na redukowaniu odczuwania jego wysokiego poziomu, a dopiero w drugiej kolejności na przywróceniu sprawności pacjenta.

Skuteczna rehabilitacja odcinka lędźwiowego

Najprostszym sposobem rehabilitacji odcinka lędźwiowego są ćwiczenia wykonywane pod okiem fizjoterapeuty w specjalnych ośrodkach rehabilitacyjnych. Mogą to być ćwiczenia gimnastyczne, ćwiczenia na piłce, na rowerku stacjonarnym lub masaże, które rozluźniają spięte mięśnie i pozwalają pozbyć się napięcia. Ciekawą metodą leczenia bólu odcinka lędźwiowego jest fizykoterapia (ultradźwięki, laser, elektroterapia, krioterapia, pole magnetyczne). Zazwyczaj wymienione metody stosuje się w przypadku uporczywego, przewlekłego bólu kręgosłupa, opornego na tradycyjne ćwiczenia rehabilitacyjne.

w rozpoznaniu konkretny rodzaju bólu kręgosłupa pomoże nam lekarz lub fizjoterapeuta. Warto pamiętać, że nie należy zbyt długo zwlekać z wizytą u specjalisty, ponieważ zbyt długie zwlekanie z podjęciem rehabilitacji może nam zaszkodzić lub skończyć się nawet operacją.

Profilaktyka bólów kręgosłupa

Jeśli czujesz, że boli Cię kręgosłup lub zastanawiasz się nad skorzystaniem z rehabilitacji odwiedź stronę https://www.fmclodz.pl/  i umów się na wizytę u specjalisty. Pomożemy Ci rozpoznać przyczynę i dobrać odpowiednie zabiegi rehabilitacyjne, które zwiększą Twoją mobilność i pozwolą pozbyć się uporczywego bólu. Kręgosłup jest kluczowym narządem naszego aparatu ruchu, dlatego warto o niego dbać i jak najszybciej podejmować interwencje, które zachowają go w dobrej kondycji.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *