Motoryzacja i transport

Rodzaje kosmetyków i preparatów, które warto posiadać do swojego samochodu

Spośród wszystkich dostępnych na rynku kosmetyków postaraliśmy się wybrać 5 według nas najważniejszych patrząc pod kontem przydatności i wygody. Czystość pojazdu może mieć wpływ na bezpieczeństwo podróżujących osób. Ma również znaczenie jego wygląd, który często świadczy też o nas samych. Regularnie dbanie o samochód może przynieść nam korzyści.

Jak dobierać kosmetyki do naszego auta?

Warto zwrócić uwagę na skuteczność zakupowanych preparatów. Produkty o dużej pojemności z korzystna ceną wcale nie muszą być lepsze niż te z mniejsza ilością w podobnej cenie. Warto przed zakupem poczytać opinie na temat wybranych produktów. Szczególnie ma to znaczenie przy tych, które chronią elementy naszego pojazdu.

Zacznijmy od szyb naszego samochodu.

Zamiast wybierać zwykły płyn do spryskiwaczy możemy wybrać taki który skutecznie usuwa nie tylko brud i owady z naszej szyby ale dzięki mikro nano cząsteczkom wypełnia najmniejsze braki w szybie przez co zmniejsza znacząco tarcie piór wycieraczek i ich zużywanie. Otrzymujemy nie tylko czystsze szyby ale przede wszystkim widoczność i bezpieczeństwo. W zimie oprócz płynu zimowego do spryskiwaczy możemy do kupić odmrażacz do szyp w formie aerozolu. Spryskanie szyb zajmie nam kilkanaście sekund i nie będziemy musieli marznąć i męczyć się z skrobaczką podczas mrozu. Jest to może dodatkowy wydatek jednak może to właśnie dzięki niemu nie spóźnimy się do pracy i się nie rozchorujemy. Dla bardziej wymagających dostępne są środki, które po spryskaniu szyby tworzą warstwę, która powoduje zbieranie wody w krople i spływanie. Niewidzialna wycieraczka bo o niej mowa sprawdza się super podczas szybszej jazdy. Dobrej jakości produkt spowoduje, że nie będziemy używać naszych mechanicznych wycieraczek lub będzie to tylko sporadyczne. Gorzej jest podczas jazdy w mieście gdy nie ma już prędkości i wtedy musimy użyć zwykłych wycieraczek. Niestety szorując po niewidzialnej powierzchni zaczną głośniej trzeć o szybę niż jest to normalnie. Wówczas wtedy nie dla każdego kierowcy niewidzialna wycieraczka ma więcej korzyści niż wad.

Środki i preparaty do karoserii.

Wielu z nas myjąc karoserię swojego auta ogranicza się do umycia pianą i spłukania wodą. Jednak tak naprawdę mycie powinno odbywać się etapowo. Najpierw spłukanie potem mycie pianą następnie znowu spłukanie i osuszenie powierzchni. Teraz powinna nastąpić ważna czynność woskowania czyli nic innego jak zabezpieczenie lakieru specjalną powłoką oraz nadanie mu lepszego wyglądu. Do tego na pewno nada się wosk twardy. Jeśli nasz lakier jest już nieco zniszczony albo nawet zmatowiał możemy przed nałożeniem wosku użyc jeszcze mleczka regenerującego lakier samochodu. Połączenie tych zabiegów spowoduje, że nawet już mocno zużyty lakier odzyska swój kolor i blask. W niektórych wypadkach udaje się uzyskać efekt lustra. Czynności te możemy wykonać samemu ale ważne aby prędzej poradzić się kogoś kto już to robi lub po prostu poszukać informacji i poradników w internecie. Dlaczego warto to robić. Po pierwsze możemy znacznie opóźnić pojawienie się korozji na naszym lakierze. Po drugie dobrze zachowany lakier na pewno podwyższy cenę auta gdy będziemy chcieli go sprzedać. Po kilku latach może się okazać, ze wydatki które ponieśliśmy na zakup tych preparatów zwrócą nam się wiele razy więcej przy sprzedaży auta lub przy rzadszych wizytach u lakiernika. Teraz bardziej przyjrzyjmy się wnętrzu naszego samochodu. Zaczynimy od deski rozdzielczej naszego samochodu.

Jak zadbać o wygląd kokpitu naszego auta.

Na początku warto podkreślić, że sprzątać bardzo szczegółowo naszego samochodu wcale nie musimy tak często. Wystarczy zrobić to regularnie raz w miesiącu lub gdy zauważymy, że istnieje ku temu potrzeba. Jednak pomiędzy nimi możemy się wspomagać dedykowanymi do poszczególnych elementów wnętrza auta specjalnie zaprojektowanymi chusteczkami. Dostępne mamy do kokpitu, tapicerki, skóry trudnych zabrudzeń oraz szyb. Na rynku mamy choćby te dostępne od Moje-Auto. To właśnie dzięki nim gdy po niedanym sprzątaniu i mycia wnętrza naszego auta zobaczymy jakieś zabrudzenie to możemy szybko je usunąć. Opakowania pakowane są po 24szt. W standardowym i maxi rozmiarze. Dzięki temu nie są one drogie i warto je zawsze mieć w samochodzie by można było w odpowiedni sposób zareagować.

Podczas większego sprzątania kokpitu możemy skorzystać z preparatów przeznaczonych w tym celu. Sprawdzą się te w sprayu. Nie tylko możemy nimi umyć deskę rozdzielczą naszego auta ale zabezpieczają ja przed ponownym osadzaniem się kurzu. Dodatkowo podczas zakupu możemy wybrać taki który będzie pasował do zapachu jaki chcemy mieć w samochodzie. Do wyboru jest tak jak w przypadku odświeżaczy powietrza bardzo duży wybór.

Klimatyzacja i nawiewy

Nie zawsze dokładne umycie i posprzątanie auta sprawi, że złe zapachy znikną. Czasami bywa tak, że nie przyjemny i nie zdrowy zapach wydobywa się z naszej klimatyzacji i kratek nawiewu. Dzieje się tak poprzez rozwój grzybów poprzez zaleganie grzybów i zabrudzenia wewnątrz systemu wentylacji. Producenci różnego rodzaju preparatów do samochodów i na to wymyślili rozwiązanie. W ich ofercie mamy dostępne produkty, które uruchomione i pozostawione w zamkniętym samochodzie w ciągu kilku minut usuną to wszystko co powoduje złe i nie zdrowe zapachy. Takie zabiegi należy przeprowadzić mniej więcej raz na kwartał.

Kosmetyki do prania i odplamiania tapicerki i skóry

Jak bardzo potrafi się pobrudzić tapicerka w samochodzie wiedzą na pewno rodzice małych dzieci. Są takie momenty, że pomimo dokładności i dbałości i tak w końcu pojawią się zabrudzenia na tapicerce naszego samochodu. W przypadku skór nie odświeżanie i regenerowanie może doprowadzić po latach do pękania skóry i dużej zmiany koloru. Najlepiej do bieżących zabrudzeń wykorzystywać ściereczki do czyszczenia tapicerki lub skóry. Do prania i odplamiania mamy na rynku specjalne preparaty do tapicerki takich firm jak Tenzi, Moje-Auto, Plak czy Sonax. Dostępne w formie sprayu, atomizera lub preparatu z szczotką do łatwiejszego działania. W przypadku tapicerki skórzanej występują mleczka które nie tylko usuną plamy ale też wnikną w czyszczoną powierzchnię oraz zregenerują i zabezpiecza na przyszłość. Dużo cennych i praktycznych porad oraz wymienionych produktów do samochodu można odnaleźć na vipdystrybucja.pl.

No Comments

Leave a reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *